Злинка канадська – використання в медицині та властивості


рослина злинка канадська Злинка канадська (Erigeron canadensis) – це трав’яниста однорічна лікарська рослина, що належить до родини складноцвітих (айстрових). У неї прямостояче, ребристе, волосисте, жорстке стебло завдовжки від 30 до 80 см, верхня частина якого розгалужена. Листя злинки канадської довгозагострене, лінійноланцетне, чергове, шорстке. Нижні листки рідкозубчасті, короткочерешкові, а верхні з цілими краями, сидячі. Квіти цієї трави зібрані в невеличкі кошики, що складають верхівкові розгалужені суцвіття. Крайні квітки в суцвітті білі, вузькоязичкові, маточкові, а внутрішні квіти – трубчаті, двостатеві, блідо-жовтого відтінку. Плоди злинки сім’янки, вона цвіте з липня до жовтня.

Злинка канадська поширена практично по всій території нашої країни. Вона росте біля доріг, на городах та в садах, на полях і смітниках, вздовж залізничних колій та в лісосмугах. Вважається, що ця трава походить з Північної Америки.

Фармакологічні властивості та хімічний склад злинки канадської

В нетрадиційній медицині застосовується трава злинки (Herba Erigeroni), яку заготовляють під час цвітіння. До розряду лікарських рослин вона відноситься неофіційно.

Хімічний склад трави злинки канадської вивчений не повністю, але є дані про те, що рослина містить від 0,3 % до 0,6 % ефірної олії та холіну, а також флавоноїди, дубильні речовини, дипептин, d-лимонен, d-a-терпінеол та ін.

Рослина характеризується протизапальними та кровоспинними властивостями та застосовується для лікування носових, кишкових, легеневих, гемороїдальних і маткових кровотеч, при запаленні сечового міхура і передміхурової залози. Крім цього, злинка є ефективним засобом від дизентерії.

Настойкою злинки канадської можна мити голову щоб стимулювати ріст волосся та зміцнити його структуру. Як внутрішній засіб вживають настій злинки канадської з 1 столової ложки сировини та склянки окропу. Засіб витримують 20 хвилин і проціджують. Потім настій вживають по 2 столові ложки пару разів на добу.

Для того, щоб приготувати настій рослини злинки канадської слід дод ти 2 столові ложки сировини до склянки холодної води, протримати 8 – 12 годин, відцідити і пити 3 – 4 рази на добу по 2 столові ложки.