Рецепти лікування ангіни народними методами


ангіна Навряд чи знайдеться багато людей, які б не знали, що таке ангіна. Адже майже всі у свій час перехворіли цим інфекційним захворюванням. Відомо, що ангіна виникає під впливом вірусів та бактерій, уражаючи область мигдалин. Причиною активізації та розповсюдження вірусів та бактерій може бути потрапляння в ротову порожнину подразнюючих речовин, переохолодження та різноманітні хвороби носоглотки, що утворюють сприятливі умови для розвитку ангіни. Найчастіше причиною ангіни є бактерії стрептокок і стафілокок, що потребує застосування антибактеріальних препаратів.

Лікування ангіни народними методами не слід розглядати як основну, а лише як допоміжну терапію, що допомагає зменшити запалення і зміцнити організм загалом. Крім цього, використання настоїв та відварів лікарських трав дозволяє зменшити ймовірність ускладнень.

Застосування народних засобів від ангіни передбачає в основному періодичне полоскання горла та ротової порожнини відварами трав та спеціальними розчинами, а також вживання внутрішньо певних настоїв та екстрактів.

Рецепти для полоскання горла при ангіні

Застосування щоденних полоскань за поширеними рецептами народної медицини зазвичай допомагають успішно впоратися із запаленням, зняти біль під час вживання їжі та покращити тонус тканин горла. Наявність широкого вибору рослин та інших речовин для приготування лікувальних розчинів дозволяє самостійно підібрати доступні в домашніх умовах засоби лікування ангіни. Давайте коротко переглянемо найпопулярніші рецепти, що дозволяють самостійно приготувати розчини для полоскання.

1. Листя шавлії лікарської слід залити окропом у співвідношенні 2 столові ложки трави на півлітра води.

2. Яблучний оцет розбавлений водою або соком буряка у пропорції 1 чайна ложка оцту на склянку води.

3. Тепле пиво також можна застосовувати для полоскання горла при ангіні, але його обов’язково слід підігріти.

4. Відвар чистотілу і календули. Для приготування потрібно взяти ложку суміші трав у рівному співвідношенні і залити на півгодини склянкою окропу. Після проціджування розчин застосовується у теплому стані для полоскання на ніч.

5. Розчин кухонної йодованої солі також можна використовувати для полоскання, розчинивши дві чайні ложки солі у склянці теплої води.

6. Натуральний мед є чудовим засобом для лікування ангіни. Щоб приготувати з нього розчин, слід розчини в склянці теплої води чайну ложку меду. Також можна періодично розсмоктувати ложку меду до повного розчинення.

Допоміжні засоби при лікуванні ангіни

Для полегшення симптомів ангіни необхідно покращити імунітет. Для цього застосовуються різні настої та відвари з лікарських рослин, чаї з трав, вживання деяких продуктів, змащування мигдалин антибактеріальними розчинами та інгаляції. А тепер розглянемо декілька поширених рецептів народної медицини, що сприяють більш швидкому одужанню.

1. Періодичне жування кусків лимона з прополісом або бджолиним воском.

2. Вживання теплого молока з додаванням натурального меду.

3. Відвар вівса або ячменю на молоці. Щоб його приготувати потрібно взяти столову ложку сировини на склянку молока і після закипання настоювати протягом години. Пити цей відвар потрібно по півсклянки тричі на добу.

4. Мед з соком чорної редьки приймається тричі на день по чайній ложці.

Дуже ефективними при лікуванні ангіни є парові інгаляції. Для їх приготування застосовується содовий розчин і картопля. Ефект буде більш значним при додаванні у відвар для інгаляції евкаліптового масла. Крім перерахованих засобів також часто використовуються різноманітні зігріваючі компреси, що накладаються на горло. Також поширеним є змащування мигдаликів люголем.

Слід пам’ятати, що у випадку підвищення температури при лікуванні ангіни компреси та парові інгаляції застосовувати не можна, бо це може спровокувати активне розмноження бактерій, що часто закінчується розвитком ускладнень та загальним погіршення стану.