Лілія лісова – фармакологічні властивості та використання


препарати з лісової лілії в медицині Лілія лісова (Lilium martagon) – це цибулинна багаторічна лікарська трава. Вона відноситься до лілійних. В рослини є корінь, що має форму яйцеподібної цибулини кремово-жовтявого відтінку. Поверхня цибулини покрита великою кількістю лусочок. Стебло лілії вертикальне, зелене, нерозгалужене, опушене або голе. Іноді на поверхні стебла можна побачити червоні цятки. Його висота може сягати 150 см. Листя лілії лісової може бути ланцетоподібне або еліптичне, з цілими краями. Нижні та верхні листки чергові, а серединні розміщені по колу у кількості 5 – 8 одиниць. При цьому серединні листки мають більший розмір, ніж верхні та нижні. Квіти лілії лісової великі, двостатеві, правильні, яскраво-червоні, їх поверхня вкрита фіолетовими плямками. Цвіте ця трава з червня по липень, її плоди коробочки.

Лікування лілією лісовою в народній медицині

Лілія лісова відноситься до категорії рідкісних рослин, тому вона занесена до Червоної книги України. Зазвичай цю квітку вирощують в кімнатних умовах як декоративну рослину. Для лікування захворювань застосовуються всі частини рослини. Хімічний склад цієї трави не досліджений, до лікарських рослин вона відноситься неофіційно.

В народній медицині лілію лісову застосовують для загоювання ран. зменшення болю, як ліки від водянки, а також у якості сечогінного засобу.

Цибулини лілії лісової можна вживати в їжу печеними або сирими. Також при заготівлі цибулини трави можна висушувати. Потім з сушеної сировини отримують борошно, перемоловши її на млинку. Це борошно застосовується для приготування корисної та поживної каші.