Лілія ланцетолиста – ефективність використання при захворюваннях


лілія тигрова для лікування захворювань Лілія ланцетолиста (Lilium lanciiolium, L. tiqrinum, лілія тигрова, лілія красива) – це багаторічна лікарська рослина, що належить до родини лілійних. Ця рослина відноситься до цибулинних. У неї дуже щільна, конусоподібної форми та білого кольору цибулина, що вкрита широкими лусочками. Стебло лілії ланцетолистої нерозгалужене, вертикальне, довжиною до 2 метрів. Листя ланцетно-еліптичної форми, з цілими краями. Квіти цієї трави двостатеві, правильні, великого розміру (шириною до 10 см), помаранчево-червоного кольору, чалмоподібної форми. Поверхня пелюсток квітів вкрита чорними крапками а самі квіти утворюють пірамідальної форми суцвіття. Плоди лілії коробочки, вона цвіте з липня до вересня.

Лілія ланцетолиста потрапила у наші краї з Японії та країн Далекого Сходу. Досить часто цю рослину можна побачити як декоративну культуру, щшо вирощується в кімнатних умовах або висаджується у відкритий ґрунт. До розряду лікарських лілія ланцетолиста належить неофіційно, для приготування ліків використовуються цибулини та квіти рослини.

Хімічний склад і фармакологічні властивості лілії ланцетолистої

Хімічний склад лілії ланцетолистої такий же, як і лілії білої. У верхній частині цієї трави є багато сапонінів, а в цибулині – незначна кількість алкалоїдів.

Найчастіше цю лікарську рослину використовують в гомеопатії і народній медицині, де ця трава відома своїми знеболюючими, кровоспинними і сечогінними властивостями. Найчастіше з лілії виготовляють засоби для загоєння ран.

Варену на молоці сировину з цибулини лілії ланцетолистої викладають в марлю і використовують як компрес при наривах та ураженнях шкіри.

Для видалення ластовиння можна отримати мазь, яку готують з відвару квітів лілії, гірчичного порошку і меду, взятих у рівній кількості.

Внутрішньо приймають неміцний відвар з цибулин лілії ланцетолистої як тонізуючий, сечогінний, знеболюючий, відхаркувальний і кровоспинний засіб. Також відомо, що відвар рослини нормалізує менструації. В гомеопатії засоби з квітів лілії призначають при захворюваннях жіночих статевих шляхів.

Щоб отримати відвар потрібно взяти 15 грамів порізаних цибулин лілії ланцетолистої і варити у склянці води протягом 5 хвилин. Потім ліки охолодити і пити зранку, в обід та у вечері по столовій ложці.