Гикавка сива – властивості та застосування в медицині


трава гикавка сиваf Гикавка сива (Berteroa incana) – це дворічна лікарська рослина, що відноситься до родини хрестоцвітих. Вона сірувато-зелена від зірчастих волосків на поверхні. У неїі розгалужене пряме стебло висотою 20-40 см. Листя гикавки сивої ланцетне, чергове, рідко дрібнозубчасте або з цілими краями. стеблові листки сидячі, а прикореневі листки черешкові. Квіти рослини правильні, двостатеві, зібрані у білі довгі грона. Плоди гикавки стручки, вона цвіте з квітня по до листопада.

Гикавка сива поширена всюди на території нашої країни. Це бур’ян, який часто росте біля будинків, на узбіччі доріг та в інших місцях.

Застосування та хімічний склад гикавки сивої

У народній медицині цю лікарську рослину застосовують при маткових кровотечах, гикавці, болях, ядусі та мігрені. Відомо що в коренях цієї трави є близько 0,78% алкалоїдів, 0,15% різноманітних органічних кислот, кумарин і майже 4% дубильних речовин. Насіння гикавки сивої містить приблизно 28% жирної олії, а надземна частина рослини містить кумарин, органічні кислоти, дубильні речовини та близько 0,12% алкалоїдів. До категорії лікарських вона належить неофіційно, тому аптеками не відпускається.

Застосування гикавки сивої для лікування захворювань

Ця рослина допомагає при проносі у дітей, якщо приготувати настій з квітів. Також застосовується відвар гикавки сивої для ванн, які сприяють схудненню та знімають спазми у маленьких дітей віком до 2 років.

Для внутрішнього вживання використовується настій гикавки сивої, який п’ють щощ дві години по столовій ложці. Щоб його приготувати необхідно залити 2 столові ложки квіті цієї рослини склянкою окропу.