Анемона дібровна – фармакологічні характеристики та рецепти


Анемона дібровна рецепти застосування Анемона дібровна (Anemone nemorosa) – це трав’яниста кореневищна багаторічна рослина, яка відноситься до родини жовтецевих. Стебло розсіяне, прямостояче, опушене, висотою 10-25 см. Прикореневих листків зазвичай немає або може бути один листок. Листя на стеблах коротке черешкове, зібране в кільця по 3 листки. Квіти анемони дібровної блідо-рожеві або білі, середнього розміру, шириною 2-3 см, мають 6 пелюсток, іноді можуть бути насиченого рожевого відтінку. Цвіте ця лікарська рослина з квітня по травень, її плоди – сім’янки.

Анемона дібровна зустрічається в широких листяних лісах, на галявинах та узліссях Лісостепу та Західного Полісся.

Хімічний склад та фармакологічні властивості анемони дібровної

Заготовляють цю лікарську траву під час цвітіння. У лікувальних цілях застосовують листя, стебла та квіти. Анемона відноситься до неофіційних лікарських рослин. Надземна частина цієї рослини містить хелідонову кислоту, сапоніни та протоанемонін.

У народній медицині застосовують анемону дібровну, лісову або жовтецеву у вигляді настою для внутрішнього вживання. Як свідчить практика, настій з цієї рослини допомагає при лікуванні злоякісних новоутворень, пневмонії, серцевих захворювань, болів у шлунку, гарячки, а також може застосовуватись як абортивний засіб. Зовнішньо настій з анемони дібровної використовують для лікування подагри, ревматизму та дерматозів. Крім цього, рослина має потогінний, діуретичний та седативний вплив на організм людини.

Ця рослина отруйна! Застосовувати її слід дуже обережно.

Коментарі закрито.