Народні засоби від безсоння


порушення сну причиниВ наші дні дуже багато людей скаржаться на різноманітні порушення сну. Як свідчать статистичні дані з європейських країн, від безсоння страждає 25 % англійців і приблизно стільки ж французів. Через постійне недосипання і перевтому, що є наслідком недостатнього сну, часто трапляються нещасні випадки, в тому числі на автошляхах. Перевтома стає причиною аварій на виробництві та негараздів у побуті. Давайте розглянемо нижче корисні поради та рекомендації щодо нормалізації сну, а також деякі народні методи лікування безсоння.

Від чого погіршується сон?

Причин, які можуть викликати безсоння, існує безліч. Всі вони різноманітні за своїм характером, однак їх негативний вплив на організм людини стає помітним лише через певний час. Наприклад, однією з поширених причин вважається переїдання у вечері перед сном, а також вживання кави у другій половині дня та регулярне прийняття алкоголю. Надмірний шум, важка фізична праця та постійне щоденне розумове напруження – це все дуже суттєві фактори, які здатні негативно впливати на сон, а в окремих випадках навіть викликати різноманітні хронічні захворювання. Однак, як стверджують фахівці у галузі медицини, найчастішими причинами порушення сну є все-таки психологічні фактори. Це можуть бути дуже напружені сімейні відносини, регулярні неприємності на роботі, які зазвичай не дають спокою навіть уві сні. Іноді поганий сон можуть викликати такі емоційні стани, як надмірне збудження або депресія. Не слід також забувати, що причиною порушення сну можуть бути і певні захворювання серця, шлунку, печінки та інших органів.

Способи та методи лікування безсоння

Значно покращити сон часто можуть допомогти досить прості поради.

Не рекомендується перед сном виконувати роботу, що пов’язана з важкими фізичними навантаженнями. Це саме стосується і надмірних розумових навантажень.

Позитивно впливають вечірні прогулянки на свіжому повітрі перед сном, які збагачують кров киснем і позитивно діють на нервову систему.

Кімнату перед сном потрібно добре провітрювати, а якщо на вулиці дуже тепло, тоді на ніч слід залишати відчинене вікно. При достатній кількості свіжого повітря сон стає набагато міцнішим.

Не потрібно перевантажувати шлунок і кишечник перед сном. Бажано випити склянку теплого молока з медом – це допоможе заснути і розслабитися.

Як відомо, найздоровіший сон в людини буває у період з 22.00 до 24.00 годин. Тому лікарі рекомендують лягати спати не пізніше десятої години вечора, а якщо це неможливо, то хоча б перед одинадцятою. Людський організм поступово адаптується регулярного режиму і з часом години пробудження та відходу до сну стають вже звичними. Рекомендується дотримуватись цього режиму навіть у вихідні та святкові дні.

Тиша – дуже важлива умова якісного сну, тому потрібно забезпечити максимальну тишу в приміщенні. Як відомо, раптові звуки та значний шум часто переривають сон і не дають заснути навіть людям із здоровою нервовою системою.

Чудовий засіб для покращення сну – розслабляюча тепла ванна, в якій можна полежати кілька десятків хвилин при наявності вільного часу.

Лікарські трави для покращення сну

Чудовим засобом від стресів та безсоння вважається пустирник. Змішайте рівні частини пустирника, чебрецю і календули. Одну чайну ложку суміші залийте склянкою окропу і дайте настоятись протягом години. Кип’ятити суміш трав не рекомендується, бо в такому випадку ефективність дії відвару буде меншою. Після настоювання чай з лікарських трав відціджують і вживають у теплому стані разом з ложкою меду.

ванни та лікарські трави від безсоння Ще одна популярна суміш трав віз безсоннякорінь валеріани з материнкою у співвідношення 1:2. Чайну ложку суміші трав потрібно варити на водяній бані протягом 10 хвилин у 100-150 мл води. Також, замість кип’ятіння можна трави настояти на окропі в термосі. Лікувальний чай потрібно випити у вечері, перед відходом до сну.

Досить поширеним є ще один рецепт чаю з пустирником. До його складу входить хміль, м’ята, корінь валеріани і, власне, пустирник. Всі компоненти потрібно змішати в рівних частинах. Запарювати або заварювати суміш слід так само, як в попередньому рецепті. Лікувальний настій для покращення сну вживають невеликими ковтками протягом дня. Це допомагає не лише заснути у вечері, але й зменшити нервове напруження у денний час.

Ванни на ароматних травах

Ванни з лікарськими ароматними рослинами мають дуже багато корисних властивостей. Вплив такої ванни на організм буде залежати від того, які саме трави були використані для її приготування. Для покращення сну найкраще приготувати ванну з різноманітних ароматних трав та лікарських рослин.

Наприклад, людину чудово розслабляє запах хвої, який покращує імунітет в цілому і нормалізує сон. Щоб приготувати таку ванну потрібно взяти хвою та шишки сосни, поварити їх протягом кількох десятків хвилин, дати настоятись і вилити у приготовану ванну. Слід також пам’ятати, що температура води у ванні повинна бути не більше 37 градусів, а тривалість прийняття такої ванни перед сном не повинна перевищувати 25 хвилин.

Чудовим засобом для приготування ванни також вважається корінь валеріани. Ця лікарська рослина є дуже ефективною для прийняття загальних ванн. Для приготування потрібно приблизно 100 грам сировини довести до кипіння у літрі води і дати настоятись протягом години. Після цього відвар проціджують і виливають у ванну. Прийняття таких ванн повністю знімає стреси і стабілізує діяльність нервової системи.