Гострий та обструктивний бронхіт – лікування народними методами


рецепти народної медицини від бронхіту Обструктивний та гострий бронхіт – це запальні захворювання, які уражають слизову оболонку дихальних шляхів. При цьому причини розвитку всіх форм бронхіту можуть бути різними, починаючи від вірусних та бактеріальних інфекцій, і до різного роду алергічних реакцій на токсичні речовини, пилок рослин, тютюновий дим та інші подразники, що потрапляють в дихальні шляхи людини. Основним проявом бронхіту завжди є сухий кашель.

Бронхіт досить часто розвивається в результаті переохолодження організму. Тому симптоми бронхіту часто сприймають за прояви звичайної застуди. Слід також зазначити, що захворювання вірусного походження в основному розповсюджується повітряно-крапельним або контактним шляхом, що робить його небезпечним для оточуючих.

При ураженні в людини відбувається набряк епітелію бронхів, на його поверхні накопичується слизистий та гнійний ексудат, а у випадку запущеної форми бронхіту можуть навіть спостерігатись кров’яні виділення. При цьому значно звужується просвіт бронхів, що значно ускладнює дихання і викликає сильний сухий кашель. В таких випадках обов’язково вживаються фармакологічні та народні засоби від бронхіту, що покращують відхаркування.

Досить часто обструктивний бронхіт лікування якого не було вчасним, може призвести до запального процесу в трахеях, внаслідок чого виникає ускладнення у формі трахеїту. Це захворювання теж можна успішно лікувати народними методами, однак його ми розглянемо в іншій публікації.

Основні симптоми бронхіту

Про початок захворювання свідчить першіння в горлі та легке нездужання. Після цього збільшується температура і виникає сухий кашель. Потім кашель стає мокрим і з бронхів відхаркується гнійний слиз. Під час тривалого кашлю може виникати біль, який найбільше відчутний у нічний час і може бути причиною безсоння.

Дихання при бронхіті значно ускладнюється, виникає задишка, хворий відчуває розбитість, загальну слабкість та ломоту в суглобах. Гострий бронхіт в середньому триває біля двох тижнів. При цьому кашель може тривати значно довше, бо слизова бронхів гоїться дуже повільно. У випадку запущеної хвороби вона може перейти в хронічний обструктивний бронхіт – форму, яка дуже важко лікується. Небезпека полягає і в тому, що бронхіт часто ускладнюється бронхіальною астмою. Слід також зазначити, що хронічний бронхіт є звичним станом більшості курців, які палять тривалий час.

Найбільш небезпечним це захворювання є для дітей раннього віку. В поки що несформованому дитячому організмі запалення слизової бронхів часто стає причиною дуже неприємних і небезпечних наслідків у формі емфіземи або запалення легенів, серцевої недостатності та бронхіальної астми.

Лікування бронхіту народними методами

Якщо виникли симптоми бронхіту, особливо гострої форми, слід негайно звернутись до лікаря. Після проведення відповідної діагностики та аналізів фахівець визначить курс медикаментозної терапії та необхідних фізіотерапевтичних процедур.

При цьому більшість лікарів відразу радять своїм пацієнтам застосовувати народні методи лікування бронхіту, що значно допомагають у процесі лікування цього захворювання медичними препаратами.

Іноді буває і так, що у зв’язку з певними причинами допомога лікаря може бути певний час недоступна. Але не потрібно гаяти час, адже в такому випадку можна успішно застосовувати рецепти лікування бронхіту народними методами і не допустити розвитку ускладнень. Якщо ж захворювання не проходить тривалий час, причиною може бути звикання бактерій та вірусів до препаратів, що застосовуються для лікування бронхіту. В таких випадках дуже ефективними будуть настойки та відвари з лікарських рослин, до яких збудники захворювання не адаптуються. Тому в будь-якої сім’ї повинні бути народні засоби, що допоможуть протидіяти бронхіту.

Настойки та відвари трав від бронхіту

Для покращення загального стану, розрідження та виведення слизу, що накопичується в трахеях і бронхах, зменшення запального процесу, полегшення дихання, відомо багато народних засобів, які можуть застосовуватись внутрішньо і зовнішньо.

Чудовим та ефективним засобом для лікування бронхіту вважається алое з медом. Для його приготування листя рослини слід подрібнити блендером або м’ясорубкою так, щоб отримати півлітра кашки. Після цього потрібно взяти стільки ж свинячого внутрішнього сала та вимішати все це з потертим на дрібну терку шоколадом у кількості 0,5 кг та кілограмом меду. Цю суміш потрібно покласти в казан і поставити на малий вогонь. Помішуючи суміш доводять до температури 45 – 50 градусів та охолоджують. Вживати такий засіб потрібно за декілька десятків хвилин до прийому їжі кілька разів на добу. Завдяки шоколаду і меду, які перебивають гіркий присмак алое, такі ліки із задоволенням вживають навіть діти. Однак для дитини одноразова порція повинна становити не більше чайної ложки.

Вже сотні років людям відомо, що соснова смола (живиця) має цілющі властивості. Також відомо, що за допомогою живиці можна успішно лікувати обструктивний бронхіт. Для цього необхідно підготувати 200 грам живиці, нерафіновану рослинну олію, мед і подрібнений бджолиний віск. Всі речовини потрібно змішати, підігріваючи на малому вогні до тих пір, доки не утвориться суміш з рівномірною консистенцією, однак слід пильнувати, щоб суміш не закипіла. Приймають ці ліки по чайній ложці тричі на день до вживання їжі, запиваючи обов’язково теплим молоком. Цей народний засіб допоможе успішно вилікувати хронічний та гострий бронхіт.

Наступний рецепт передбачає застосування лікарських рослин. Така суміш в наші дні відома під назвою «грудний збір». До такого збору рослин сходить м’ята, подорожник, мати й мачуха, липа, календула, материнка, медунка і соснові бруньки. Придбати такий грудний збір трав можна в будь-якій аптеці. Заваривши цю суміш, її вживають щоденно перед прийомом їжі по півсклянки до повного одужання. Оскільки цей народний засіб не має побічної дії, його можуть пити навіть діти.

Ефективно лікувати сухий кашель та покращити відхід мокротиння допоможе відвар подорожника. Потрібно 50 грам листя цієї рослини запарити двома склянками окропу і після настоювання протягом двох годин приймати перед вживанням їжі по столовій ложці.

Також можна лікувати гострий та обструктивний бронхіт свіжим соком моркви. Такі ліки сподобаються дітям і вони є дуже ефективними при появі сухого кашлю. Сік моркви слід розбавити наполовину теплою кип’яченою водою і додати трохи меду. Одноразова доза для дітей складає столову ложку. Вживати морквяний сік потрібно 3 – 4 рази на день.

Успішно усуває симптоми бронхіту й лікування вівсом. Потрібно жменю зерен вівса та склянку молока тушкувати протягом години в духовці, потім охолодити і процідити напій. Приготований по такому рецепту напій дають пити дітям кілька разів протягом доби.

Для лікування гострого бронхіту в дорослих існують і більш ефективні рецепти, які дітям давати не бажано. Наприклад, чудово допоможе засіб з трьох подрібнених лимонів і 150 грам тертого хрону. Незважаючи на гостроту, цей народний засіб має дуже сильну відхаркувальну і протизапальну дію.

Відоме своєю ефективність і лікування бронхіту прополісом. Такий засіб застосовується людьми вже багато століть. Для дітей готують водний розчин прополісу, а для дорослих – спиртовий. Вживати такі ліки потрібно по 15 – 20 крапель на чарку води. Також з прополісу готують зігріваючі натирання.